Złoty medal Polek w Sofii!

0
29
Puchar Świata: Polki zdobyły złoty medal w gimnastyce artystyczne. (zdjęcie: Polski Związek Gimnastyczny, Facebook)

Reprezentacja Polski z pierwszym złotym medalem w historii zawodów Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej! W Sofii Biało-Czerwone triumfowały w finale układu z trzema wstążkami i dwiema piłkami.

Dla polskiej drużyny to drugi medal w tym sezonie. Pierwszy – brązowy – zdobyły w marcu w Grecji podczas inauguracji mistrzostw świata w układzie z pięcioma obręczami.

Reprezentacja Polski wystąpiła w Sofii w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska i Magdalena Szewczuk. Znakomity wynik to także zasługa trenerki reprezentacji Polski, Ingi Buczyńskiej.

Czytaj: Anże Lanisek wyszedł na podium z Dawidem Kubackim

Biało-Czerwone zawodniczki rozpoczęły weekend od eliminacji i rywalizacji wielobojowej. W układzie z pięcioma obręczami i wieloma skokami zajęły ósme miejsce. Następnie w układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami uplasowały się na czwartej pozycji. W klasyfikacji wieloboju były na piątym miejscu.

Finały odbyły się w niedzielę i zwyciężyły polskie lekkoatletki! To pierwszy złoty medal dla Polski w 40-letniej historii Pucharu Świata w Gimnastyce Artystycznej.

„Prawdopodobnie czas zacząć przyglądać się innym dyscyplinom przed #Paris2024. Polskie gimnastyczki po raz pierwszy w historii zdobyły Puchar Świata!” – – skomentował na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Mateusz Górecki.

„Jestem bardzo dumna i szczęśliwa! Znakomity wynik w Sofii to dla nas nagroda za ciągłą ciężką pracę. Najbardziej wzruszającym momentem był oczywiście hymn Polski grany na dekoracji. Gratuluję całej drużynie. Małgosia, Milena, Madoka, Julia i Magda – zasłużyłyście na to wyróżnienie!” – podsumowała występ Polek trenerka Inga Buczyńska.

My także gratulujemy!

Czytaj: Nigdy, przenigdy nie zdarzyło się to w Premier League