Zły moment na zmianę trenera w Bayernie według Lothara Matthäusa

0
14
Wielka sensacja w Pucharze Niemiec! Bayern odpadł z trzecioligowcem! zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

Bilans Thomasa Tuchela jako nowego trenera Bayernu jest jak dotąd bardzo słaby. Wyjście DFB-Pokal, porażka 0:3 z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, a ostatnio skromny remis 1:1 w Bundeslidze z Hoffenheim to słabe wyniki dla rekordowych mistrzów Niemiec.

Lothar Matthäus pokusił się o dokonanie oceny pierwszego okresu pracy trenerskiej Tuchela z mistrzem Niemiec.

62-latek, który siedmiokrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec z FC Bayern, zauważył w programie „Sky90”, że czas zmiany trenera w Monachium był nierozsądny z perspektywy czasu.

„Z dzisiejszej perspektywy nie poszło im dużo lepiej niż z Nagelsmannem wcześniej. Wcześniej byli jeszcze w pucharze, i nie przegrali 0:3 z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, dodatkowo grali bardziej przekonująco w Bundeslidze – powiedział kapitan Mistrzostw Świata z 1990 roku.

Zobacz jeszcze: Surowa kara dla Sadio Mane! Skrzydłowy powiedział znajomym, że tęskni za Liverpoolem

Po tym, jak Thomas Tuchel zaliczył doskonały debiut jako trener Bayernu i wygrał 4-2 z BVB w swoim debiucie w Bundeslidze, Bayern odniósł jeszcze jedno zwycięstwo w czterech meczach.

Komentując umieszczenie 49-latka w fotelu Juliana Nagelsmanna tuż przed kluczowymi tygodniami we wszystkich trzech rozgrywkach, Matthäus kontynuował: „Chodzi o moment zmiany trenera – i tak nigdy nie masz czasu w Bayernie. Jeśli potrzeba kilku meczów, to był to zły moment na zmianę trenera. Dortmund, mecze pucharowe w DFB-Pokal i ćwierćfinały w Lidze Mistrzów – to byłby zły moment, kiedy wiesz, że mechanizmy nowego trenera nie działają z dnia na dzień.

Efekt trenerski, jeśli w ogóle był, już dawno wygasł, były mistrz świata jest pewien.

Przeczytaj także: Najlepsza wersja Griezmanna w Atletico

W najbliższą środę walka o ostatni puchar w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdy ManCity przyjedzie na Allianz Arena na rewanżowy mecz ćwierćfinałowy.