Zmiana właściciela Kloppowi na pewno się nie spodoba

0
171
(fot. liverpool, twitter)

Liverpool został wystawiony na sprzedaż. Dzieje się to w okresie, w którym przez wyzwaniami stoi Jürgen Klopp i drużyna, chwila niepokoju, która raczej nie pomoże skupić się na reszcie sezonu. Dla Kloppa, który spędził ostatnie kilka sezonów wyjaśniając, jak niesprawiedliwe jest, gdy Manchester City jest finansowo w zupełnie innej lidze, sprzedaż może wywołać prawdziwy posmak.

Czytaj: Liverpool wystawiony na sprzedaż!

DIC, czyli Dubai International Capitol, jest według Footballtransfer jednym z graczy, którzy są gotowi kupić Liverpool. W grudniu 2006 roku DIC prowadził rozmowy na temat kupna klubu Premier League, ale się nie udało. W 2008 roku, kiedy George Gillett miał sprzedać swoje 50% udziałów, ponownie pojawił się DIC, ale i ten proces został odwołany. Według Footballtransfers, DIC był trochę zbyt chętny do zaangażowania się w decyzje sportowe.

Pogłoski głoszą, że DIC jest teraz gotowy z ofertą około 5 miliardów dolarów. Jürgen Klopp będzie wtedy wiedział, że jest to potencjalny właściciel o wartości około 13 miliardów dolarów i ma już inwestycje w różne kluby sportowe. Klopp musi również wiedzieć, że według Footballtransfers, DIC pomaga zarządzać majątkiem osób odpowiedzialnych w Dubaju.

Jeśli Liverpool skończy z właścicielami à la City, Klopp będzie dysponował zupełnie innym budżetem, ale z solidnym posmakiem. Nie widzimy, żeby oldschoolowy Klopp był gotowy do przyłączenia się do tego projektu.