Zmiany w austriackich skokach narciarskich.

0
695
Na zdjęciu Heinz Kutn

Heinz Kuttin zrezygnował z pracy na stanowisku trenera reprezentacji Austrii. Informację potwierdził prezydent tamtej federacji. Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem pierwszej reprezentacji Austrii.

Za Austrią, bez wątpienia najgorszy sezon od lat. Bilans zdecydowanie ujemny. Żaden Austriak nie wygrał zawodów. Z igrzysk austriaccy skoczkowie wrócili bez medalu. W turnieju Czterech skoczni – najgorszy od 40 lat występ.

O skokach narciarskich przeczytasz także na: f7sport.pl – skoki-narciarskie

Kibice mieli dość i już styczniu żądali odejścia Heinza Kuttina. Trener miał jednak pełne poparcie federacji i zapewnienie, że wypełni obowiązujący do 2019 roku kontrakt. Tak się jednak nie stało, bo Kuttin sam postanowił zrezygnować z pełnienia swojej funkcji, a swoją decyzję motywował zaszczuciem i utratą dobrego imienia.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Heinza Kuttina. W świecie skoków narciarskich mówi się jednak o tym, że do Austrii może wrócić Richard Schallert, czyli trener pracujący obecnie z reprezentacją Czech. Szkoleniowiec również ma za sobą fatalny sezon i taki ruch byłby olbrzymim zaskoczeniem.

Czy Austriaccy skoczkowie – nawiążą do wielkich tradycji z nie tak odległych lat? Eksperci podkreślają, że nowy trener jest w stanie szybko przypomnieć światu potęgę austriackiego latania. Trzymamy kciuki. Zapowiada się ciekawy sezon.

Zdjęcie główne: Facebook.com