Zmiany w F1. Kibice mają być bliżej bolidów

0
276
Dyrektor techniczny F1, Pat Symonds stwierdził, że bolidy na sezon 2022 będą wolniejsze "tylko" o 0.5-2 sekundy mimo zwiększania masy o 40kg. Otman Szafnauer zgadza się z tym stwierdzeniem. Źródło: Twitter/Lemurek

Kibice mają jeszcze bardziej przeżywać to, co dzieje się w padoku. Dlatego od 2022 roku Formuła 1 zapowiada nowość. Za ich sprawą zespoły będą musiały pokazać, które części w bolidach uległy zmianie przed danym Grand Orix.

Jak pisze „Auto Motor und Sport”, najważniejsi inżynierowie będą musieli w piątek przedstawiać wszystkie poprawki, jakie zamontowano w bolidach Formuły 1. Mają na tym zyskać kibice i dziennikarze, ponieważ otrzymają oni temat do dyskusji.

– Planujemy dużą prezentację dla prasy, podczas której dziennikarze będą mogli się przyjrzeć samochodom z bliska i porozmawiać z inżynierami o wprowadzonych zmianach – powiedział Ross Brawn, dyrektor sportowy F1.

Od nowego roku, w związku z dużą liczbą imprez w kalendarzu, badania kontrolne FIA będą się odbywać w piątkowe poranki. Dotychczas testy legalności bolidów odbywały się w czwartkowe popołudnie. Dodatkowe godziny z rana mają ułatwić życie personelowi F1 i pozwolić mu na późniejsze dotarcie na tor.

Brawn jest przekonany, że kibice będą zachwyceni tym, że dostaną podane na tacy informacje o nowych częściach w bolidach.

– Chcemy, aby mieli oni głębszy wgląd w to, co się dzieje. To zwiększy ogólne zainteresowanie Formułą 1, bo tematy techniczne są fascynujące dla wielu fanów – powiedział Brawn.

Zmiany zostaną wprowadzone w 2022 roku. Będzie to bardzo ciekawy rok, ponieważ będzie to rok rewolucji w F1. Bolidy zyskają zupełnie nowy wygląd i wiele ekip na pewno będzie chciało zabłysnąć w projektach. Przy nowych regulacjach trudniej będzie ukryć szczegóły przed konkurentami.

Czytaj: Mistrz w NBA! Koszykarz zdobył aż 45 punktów