Znamy decyzję w kwestii wyjazdu Krzysztofa Piątka na Euro 2020!

0
286
Krzysztof Piątek w drugiej połowie meczu Herthy BSC z Schalke 04 Gelsenkirchen doznał kontuzji po jednym z pojedynków powietrznych. Zdjęcie: Twitter/Łączy nas piłka

Niestety, potwierdziły się najgorsze prognozy. Krzysztof Piątek może teraz tylko pomarzyć o wyjeździe na Euro 2020. Napastnik Herthy Berlin i reprezentacji Polski czeka na operację. 

– Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy – przekazał na łamach serwisu „Łączy nas piłka” lekarz kadry, Jacek Jaroszewski.

Napastnik jeszcze w piątek podda się w Niemczech interwencji chirurgicznej.

– Przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedź na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził. Zawodnik w piątek o 8:00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił – dodał Jaroszewski.

Marzenia Piątka o Euro 2020 runęły w gruzach w drugiej połowie środowego zaległego meczu 31. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:2). Piątek nabawił się problemów zdrowotnych w jednym z powietrznych starć. Dokładniejsze badania wykazały, że reprezentant Polski doznał złamania kostki.

W sezonie 2020/2021 Piątek wystąpił w 32 meczach Herthy, strzelając 7 goli i dokładając do nich 2 asysty. W reprezentacji Polski jak na razie uzbierało mu się 18 meczów i 8 bramek. Całkiem udanie zaczęły się dla niego eliminacje mistrzostw świata 2022 i trafił do siatki w wyjazdowym starciu z Węgrami (3:3).

Brak Piątka na boisku to nie jedyny problem dla selekcjonera Biało-Czerwonych, Paulo Sousy. Kontuzje wyeliminowały z gry także takich piłkarzy, jak Bartosz Białek, Jacek Góralski i Krystian Bielik.

Podczas Euro 2020 Polacy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją (14.06), Hiszpanią (19.06) i Szwecją (23.06).

Czytaj: To tu Polacy zagrają na Euro 2020!