Znamy kadrę mężczyzn na Puchar Kontynentalny w Vikersund

0
297
Klemens Joniak. Źródło: Twitter

Sześciu polskich skoczków narciarskich weźmie udział w zawodach Puchary Kontynentalnego w Vikersund. W składzie znaleźli się skoczkowie z doświadczeniem, ale też ci młodzi. Pierwszy raz w zimowych zawodach wyższej rangi niż FIS Cup weźmie udział 16-letni Klemens Joniak.

Skoczek z Poronina dał się zauważyć większej publiczności podczas październikowych mistrzostw kraju. Tam pokonał kilku rywali z kadry narodowej i zajął niespodziewane 10. miejsce. Skoki Joniaka w Vikersund są możliwe, ponieważ tego lata Polak punktował w FIS Cup w Oteepie. Dobry start w Estonii umożliwił mu także debiut w letniej wersji Pucharu Kontynentalnego.

Nie tylko Joniak jest ścieżynką wśród powołanych na zawody na skoczni Storbakke. Pokazać się większej publiczności ma szansę także Jan Habdas, który w miniony weekend zadebiutował w kwalifikacjach Pucharu Świata w Wiśle, finalnie nie punktując później w konkursie.

Czytaj: Debiutant wśród polskich skoczków. Zadebiutuje w kwalifikacjach

W Norwegii wystartują też doświadczeni zawodnicy. Będziemy oglądać Macieja Kota, Stefana Hulę i Tomasza Pilcha. Każdy z nich wygrywał w przeszłości konkursy „drugiej ligi” i każdy z nich marzy o tym, aby dzięki Pucharowi Kontynentalnemu utorować sobie drogę do startów w Pucharze Świata.

W składzie znajdzie się również Jarosław Krzak. Młody skoczek w Wiśle nie wykonał planu minimum, ponieważ odpadł w kwalifikacjach. W Vikersund będzie mógł się wykazać i pokazać z lepszej strony.

W konkursie powinno wystartować około 70 skoczków. Rywalizacja mężczyzn będzie w piątek i sobotę, a kobiet w sobotę i niedzielę.