Znamy nazwiska piłkarzy powołanych przez Santosa na przedmeczowe zgrupowanie polskiej kadry

0
4
Fernando Santos ogłosił skład polskiej reprezentacji; zdjęcie: Transfery.info: Twitter

Selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej Fernando Santos zdradził na konferencji prasowej nazwiska dwudziestu pięciu piłkarzy, którzy wezmą udział w zgrupowaniu przed wrześniowymi meczami z Wyspami Owczymi i Albanią. 

W gronie powołanych znalazło się trzech bramkarzy, siedmiu obrońców, dwunastu pomocników i trzech napastników.

Największym zaskoczeniem na liście jest grający w Parmie Adrian Benedyczak.

Przeczytaj: Jaki ojciec, taki syn. Thiago Messi idzie w ślady swojego taty Lionela Messiego

Piłkarz ten do tej pory nie był powoływany do seniorskiej reprezentacji, a bardzo możliwe, że podczas spotkań z Wyspami Owczymi czy Albanią dostanie szansę zadebiutowania w narodowych barwach.

W zestawieniu mamy też wielkie powroty do kadry. Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak nie byli już przecież dawno widziani na liście powołanych. Do składu nie zmieścił się Kamil Glik czy Szymon Włodarczyk, a także Przemysław Frankowski. Ten ostatni z powodu kontuzji.

Najbliższy mecz eliminacyjny do Euro 2024 odbędzie się 7. września na PGE Narodowym z Wyspami Owczymi (20:45), a kolejny na wyjeździe 10. września z Albanią (20:45).

Przeczytaj: Ansu Fati dokonuje bardzo zaskakującego wyboru

Kadra na mecze eliminacyjne do Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Albanią:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska

Pomocnicy: Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Slisz, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Adrian Benedyczak, Michał Skóraś, Nicola Zalewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski