Znani są już wszyscy uczestnicy Złotego Pucharu CONCACAF

0
876
Bleacher Report Facebook

Złoty Puchar CONCACAF to turniej, w którym biorą udział drużyny z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Rozgrywki o tytuł najlepszego zespołu tej części świata rozgrywano już w 1941 roku, jednak mistrzostwa w obecnej formie odbywają się od 1991 roku co dwa lata, z drobnymi wyjątkami (1996 po trzech latach i 2003 po roku). Najczęstszym zwycięzcą jest Meksyk (siedem triumfów), a na drugim miejscu znajduje się USA (pięć).

W turnieju, który w tym roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, na Kostaryce i jednym  z krajów karaibskich, który zostanie ogłoszony, awansowało 16 zespołów, włącznie z organizatorami. Jest to zmiana względem poprzednich edycji, kiedy to uczestniczyło w turnieju maksymalnie 12 reprezentacji, a same rozgrywki odbywały się w jednym kraju.

Drużyny, które zobaczymy w turnieju to: Bermuda, Kanada, Kostaryka, Kuba, Curacao, Salwador, Gujana, Haiti, Honduras, Jamajka, Martynika, Meksyk, Nikaragua, Panama, Trynidad i Tobago, oraz USA. Pierwszy mecz odbędzie się 15 czerwca, a finał będzie rozgrywany 7 lipca.