Znany informator ocenił możliwość pracy Tuchela w Man United

0
0
Sensacyjny kierunek dla Thomasa Tuchela. Od jednego giganta do drugiego. (zdjęcie: bayern, twitter)

Istnieje wiele spekulacji na temat możliwej rezygnacji głównego trenera Manchesteru United Erika ten Haga i jego następcy, a menadżer Bayernu Thomas Tuchel może trafić na Old Trafford, jeśli wierzyć mediom. Fabrizio Romano ma jednak w tej sprawie odmienne zdanie.

Chociaż na tym etapie nie przekazano żadnych oficjalnych informacji, wydaje się nieuniknione, że Man United rozstanie się z obecnym menadżerem Erikiem ten Hagiem pod koniec sezonu.

Holender przewodniczył słabemu sezonowi Czerwonych Diabłów. Takiego, w którym całkowicie odpadli z Europy po zajęciu ostatniego miejsca w grupie Ligi Mistrzów i stracie rekordowej liczby bramek dla angielskiego klubu na tym etapie rozgrywek.

Stracili także punkty w wielu meczach Premier League po stracie goli w końcówce i mogą mieć trudności nawet z dostaniem się w tym sezonie do Ligi Europy.

Manchester United nie rozmawia z Thomasem Tuchelem

Ponieważ tak wiele nazwisk jest powiązanych z przejęciem gorącego stanowiska menedżerskiego w pierwszym zespole, Fabrizio Romano przedstawił ostateczną aktualizację.

CZYTAJ: „Nie miałem takiego zaufania” – Mourinho o pracy Ten Haga w Man United

Doniesienia medialne mówią, że menadżer Manchesteru United, Sir Jim Ratcliffe, przeprowadził wstępne rozmowy z Niemcem, ale Fabrizio Romano donosi, że jest za wcześnie, aby mówić o jego zatrudnieniu na Old Trafford.

„Czekamy, aby zobaczyć, czy Manchester United podejmie decyzję w sprawie przyszłości Erika ten Haga na koniec sezonu – z pewnością będziemy musieli na to zwracać uwagę. Pomimo plotek o przyszłości Ten Haga i o tym, że preferowanym następcą klubu może być Thomas Tuchel, nie wiem, co w tej chwili dzieje się z pozostałymi menadżerami” – Romano poinformował w felietonie The Daily Briefing.

„Na razie nic nie wiadomo w sprawie Tuchela. Nie było też żadnego kontaktu pomiędzy Tuchelem a Bayernem, aby ten pozostał w klubie i zmienił zdanie na temat odejścia tego lata; nie wiem, co stanie się w nadchodzących tygodniach, ale jak dotąd nie rozmawiali o możliwości zmiany decyzji i zatrzymania go” – dodał Romano.

Sam fakt, że o pozycji Ten Haga mówi się dzień po dniu, sugerowałby, że jego dni na Old Trafford są policzone.

CZYTAJ: Kapitan Manchesteru United wypowiedział się na temat możliwego zwolnienia Ten Haga

A menedżer Bayernu Monachium, Thomas Tuchel, przyjąłby posadę w Manchesterze United, gdyby zaproponowano mu taką możliwość.