Żółta Łódź Podwodna z nowym trenerem na pokładzie

0
3
Pacheta został nowym trenerem FC Villarreal; zdjęcie: The Super Strikaz: Twitter

Cztery dni po zwolnieniu Quique Setiena, hiszpański klub piłkarski FC Villarreal podpisał kontrakt z Pachetą jako nowym trenerem.

„Żółta Łódź Podwodna” rozpoczęła bardzo słabo nowy sezon hiszpańskiej La Ligi. W ciągu czterech meczów zebrali zaledwie 3 punkty i są niemal na dole tabeli. Władze klubu podjęły odważną decyzję o szybkim zwolnieniu dotychczasowego trenera Quique Setiéna.

Rozpoczęły się więc gorączkowe poszukiwania jego następcy, które nie trwały zbyt długo. Dużym faworytem był legendarny Raúl González.

Przeczytaj: Arsenal potwierdza pożegnanie Pepe

46-latek prowadzi obecnie Real Madryt Castilla i już w ostatnich miesiącach był kuszony różnymi ofertami, ale finalnie je odrzucał. W tym przypadku był zainteresowany zmianą miejsca pracy, choć ostatecznie postawiono na Pachetę. Związał się z Villarrealem rocznym kontraktem.

55-latek, który został zwolniony w kwietniu w zdegradowanym później Realu Valladolid, ma rozpocząć treningi z drużyną zajmującą 15. miejsce w poniedziałek.

Pacheta, który grał jako pomocnik w Espanyolu Barcelonie i CD Numancia w La Liga w latach 1994-2001, wcześniej poprowadził Valladolid do najwyższej klasy rozgrywkowej, a Elche z trzeciej do pierwszej ligi.

Setien, który trenował FC Barcelonę przez sześć miesięcy w 2020 roku, został zwolniony jako pierwszy trener sezonu po trzech porażkach i tylko jednym zwycięstwie we wtorek.

Przeczytaj: Robert Lewandowski przeprasza kibiców za słaby mecz z Abanią