Został nazwany przez prezesa La Liga „szaleńcem”. Javier Tebas nie gryzie się w język

0
3
Szef LaLiga, Javier Tebas, atakuje Luisa Rubialesa. Zdjęcie: Barça Universal/Twitter

Luis Rubiales został nazwany „szaleńcem” przez Javiera Tebasa, prezesa La Liga, w oświadczeniu po Mistrzostwach Świata Kobiet.

Luis Rubiales, prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), znalazł się w centrum rosnącej burzy po swoich działaniach podczas finału Mistrzostw Świata Kobiet 2023. Rubiales został nazwany „szaleńcem” przez Javiera Tebasa, prezesa La Liga, w oświadczeniu, które dodatkowo podsyca kontrowersje wokół zachowania Rubialesa.

Wspomniany incydent polegał na tym, że Rubiales chwycił i pocałował w usta Jennifer Hermoso, zawodniczkę reprezentacji Hiszpanii kobiet, po ich ostatnim zwycięstwie nad Anglią w Pucharze Świata. Akcja ta spotkała się z powszechnym potępieniem w różnych zakątkach piłkarskiego świata.

CZYTAJ: Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej skrytykowany za pocałowanie piłkarki w usta po finale

Hiszpański rząd wszczął śledztwo w sprawie Rubialesa, a obecnie prezes La Liga, Tebas, zajął wobec niego zdecydowane stanowisko. W oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze, Tebas skrytykował Rubialesa za jego zachowanie i oskarżył go o zszarganie godności Hiszpanii.

Tebas napisał: „Nie warto wywierać presji na zawodnikach Kadry Narodowej i skupiać się na nich lub na ich reakcji. Nie są winni wizerunku Hiszpanii, jaki stworzył Rubiales. Żaden oportunizm ani hipokryzja polityczna nie usprawiedliwia tego, że wizerunek Hiszpanii reprezentuje szaleniec dotykający swoich genitaliów, wymuszający pocałunki, noszący zawodniczki jak worki i dotykający (Hermoso) niewłaściwie w tak ważnym momencie”.

Wypowiedzi Javiera Tebasa podkreślają powagę sytuacji i podkreślają, że kwestia wykracza poza granice polityczne. Incydent nie tylko zwrócił uwagę na działania Rubialesa, ale także wywołał szerszą dyskusję na temat wpływu takiego zachowania na wizerunek Hiszpanii jako całości.

CZYTAJ: Obrońca Interu Miami i kolega Messiego kończy reprezentacyjną karierę

W miarę jak śledztwo trwa, a skutki działań Luisa Rubialesa nasilają się, sport i kraj zmagają się z konsekwencjami incydentu i jego konsekwencjami dla krajowej administracji piłkarskiej.

Czy według Ciebie Luis Rubiales posunął się za daleko?