Został zwolniony po bezprecedensowej porażce 0-13

0
24
Jack de Gier

Jest uniwersalna zasada, że ​​jeśli dojdzie do dwóch cyfr, ktoś musi ponieść tego konsekwencje. Zawodnicy PEX Zwolle są z pewnością bardzo zadowoleni po pokonaniu Den Bosch 13:0 na wyjeździe na stadionie MAC³PARK. Tym, który jednak nie radzi sobie dzisiaj tak dobrze, jest menedżer Jack de Gier, który został zwolniony po dwóch latach na tym stanowisku.

FC Den Bosch natychmiast pożegnał się z trenerem Jackiem de Gierem po historycznej porażce z PEC Zwolle w piątek wieczorem (0:13). Po ogromnej porażce w Zwolle, klub i trener natychmiast się rozstali.

Den Bosch przegrał z Zwolle 0:13. Ten mecz przejdzie do historii.

Klub poinformował o natychmiastowym odejściu De Giera w poniedziałek rano. FC Den Bosch informuje, że zdecydował o zakończeniu współpracy „po dobrych konsultacjach”.

„To dla mnie najniższy punkt, jako trenera i zawodnika” – powiedział De Gier po dramatycznym meczu w piątek wieczorem w Zwolle. „Nigdy tego nie doświadczyłem, nawet z uczniami. Od pierwszej minuty każda piłka wpadała do środka, nie mogliśmy tego zatrzymać. To bardzo źle”.

Czytaj: Jak Erik ten Hag ukarał swoich piłkarzy po porażce 7-0 na Anfield?

De Gier rozpoczął karierę piłkarską w Den Bosch, a także grał między innymi w Cambuur i Go Ahead Eagles. Od 1 lutego 2021 roku jest trenerem FC Den Bosch.

„Chcę godnie zakończyć swój okres w klubie” – powiedział De Gier na początku lutego, gdy ogłoszono, że jego kontrakt z FC Den Bosch nie został przedłużony. „Muszę uszanować decyzję kierownictwa klubu, że chcą kontynuować pracę z innym trenerem w nowym sezonie”.

„Intencją było wspólne zakończenie sezonu”, mówi Yousuf Sajjad, kierownik techniczny. „Jack powinien był mieć jasność co do swojej przyszłości w grudniu. Tak się nie stało, co spowodowało hałas na linii. Kiedy powiedzieliśmy mu w lutym, że nie będziemy z nim kontynuować współpracy po tym sezonie, załamało go to. Mieliśmy szczerą nadzieję, że mimo to będziemy mogli dalej razem pracować. Niestety ta wspólna misja nie powiodła się”.

Czytaj: The Sun: Harry Kane jest o krok bliżej Manchesteru United

„Wiemy, że jest dużo pracy do wykonania” — kontynuuje Sajjad. „Wynik w piątek przerósł nasze oczekiwania w negatywny sposób. Pod względem poziomu był to absolutny dolny limit i każdy z teraźniejszości i niedawnej przeszłości musi wziąć za to odpowiedzialność, nie tylko Jack. To także niepisane prawo w piłce nożnej” że po tej porażce Jack i zawodnicy nie mieliby sensu kontynuować w tych okolicznościach.”

Den Bosch zajmuje 18. miejsce w drugiej najlepszej lidze z 27 punktami po 27 meczach. 54-latek prowadził FC Den Bosch w sumie w 83 meczach.

Asystent William van Overbeek przejmie na razie zadania De Giersa.