Został zwolniony po tym, jak poprowadził reprezentację do zwycięstwa 7:0 w eliminacjach ME

0
25
Eliminacje ME 2024: Selekcjoner Islandii Vidarsson zwolniony.

Islandia zwolniła selekcjonera. Arnar Vidarsson stracił pracę po świetnej wygranej 7:0 z Liechtensteinem.

Ten mikro-naród szaleje za piłką nożną, wszyscy kibicują drużynie narodowej, zwłaszcza kiedy reprezentacja Islandii doszła do ćwierćfinału mistrzostw Europy w 2016 roku, eliminując w 1/8 finału Anglię.

Czytaj: Football-Insider: Jose Mourinho planuje pozyskać piłkarza z Chelsea

Arnar Vidarsson jest trenerem reprezentacji narodowej od 2020 roku i poznał oczekiwania. Selekcjoner reprezentacji Islandii w niedzielę 26 marca poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 7:0 nad Liechtensteinem, a w czwartek został zwolniony.

Islandia słabo rozpoczęła walkę o awans do przyszłorocznych ME w Niemczech. Islandia otworzyła eliminacje do Mistrzostw Europy w taki sam sposób jak Norwegia, przegrywając 0:3 w pierwszym meczu z Bośnią i Hercegowiną. Ståle Solbaken wygrał 1:1 z Gruzją i jest w czołówce, Vidarssonowi nie wystarczyło, by wyprzedzić Liechtenstein. W grupie J są także Portugalia, Słowacja i Luksemburg.

„Teraz bezpośrednio zaczynamy szukać następcy w związku z przygotowaniami zespołu do kolejnego meczu tego lata” – mówi prezeska federacji Vanda Sigurgeirsdóttir.

Na razie nie ogłoszono nazwiska następcy Vidarssona. Kolejne mecze eliminacji Euro 2024 ze Słowacją i Portugalią odbędą się w czerwcu. Drużyna Islandii będzie już bez Vidarssona.

Czytaj: Messi kuszony pieniędzmi z Arabii Saudyjskiej