Został zwolniony po zaledwie 21 meczach, teraz trudno będzie znaleźć nowego

0
56
Mark Fotheringham

Trendem ostatnich lat jest coraz szybsze zwalnianie menedżerów. Jest to w porządku, jeśli w klubie masz studnię bez dna, ale może to być bardzo problematyczne dla klubów, które borykają się z problemami finansowymi.

Klub Huddersfield był stosunkowo szybki i zwolnił swojego menedżera Marka Fotheringhama w czwartek po serii bardzo słabych wyników. 39-latek został zatrudniony we wrześniu na swoją pierwszą posadę menedżerską. Szkot, który był pomocnikiem w kilku klubach nieco niżej w lidze, zaczynał w Celticu i u szczytu swojej kariery jako pomocnik grał w Fulham i Norwich.

Czytaj: Ford powraca do Formuły 1 w Red Bull Racing Checo Péreza

W 21 meczach, w których Mark Fotheringham prowadził Huddersfield, klub miał tylko pięć zwycięstw. A mając tylko 29 punktów w 30 meczach, jest bardzo zrozumiałe, że szukają innych rozwiązań, ale będzie to trudne.

Gospodarka już jest zła, a jeśli wypadną z mistrzostw, będzie to katastrofa.

Klub zapowiada również, że stery w nadchodzących meczach przejmie Narcís Pèlach, gdyż z klubu odchodzi również asystent trenera Kenny Miller.

Lokalna prasa w West Yorkshire donosi, że pracuje się nad kilkoma alternatywami, ale klub prawdopodobnie nie wypróbuje nowej, dopóki nie zapewni sobie miejsca w mistrzostwach.

Czytaj: Jason Kelce zdradził jak nazwie dziecko, jeśli żona urodzi podczas jego meczu w Super Bowl 2023

Mark Fotheringham był wcześniej asystentem trenera w Hertha Berlin, gdzie pracował pod okiem Felixa Magatha.