Został zwolniony w środę – rzucił się do Premier League

0
110
Lopetegui zdał sobie sprawę ze stratą 1-4, że to koniec. (fot. sevilla, twitter)

Julen Lopetegui zapewnił Sevilli wiele sportowych sukcesów, ale nie w tym sezonie. Porażka 1:4 z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów była ostatnią rzeczą, jaką były trener Realu Madryt mógł zrobić z drużyną Sevilli. Teraz Premier League przygotowuje się do skorzystania z tej okazji.

Lopetegui to były już trener reprezentacji Hiszpanii, który przed play-offami Mistrzostw Świata w 2018 roku „zapomniał” powiedzieć Hiszpańskiemu Związkowi Piłki Nożnej, że uzgodnił z Realem Madryt pracę trenerską w San Bernabeu. Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw panował błogi chaos, kiedy Lopetegui został zwolniony i otrzymał wcześniej niż planowano transfer do Realu Madryt.

Jak wiadomo, nie wydarzyło się tu nic szczególnego. Lopetegui miał przejąć kontrolę po zwycięskiej serii Zidane’a w sezonie 2016-18, która rozpoczęła się bolesną porażką 4:2 z rywalami z miasta Atletico Madryt.

W Sevilli sprawy potoczyły się znacznie lepiej – aż do tego sezonu. Julen Lopetegui poprowadził Sevillę do Ligi Mistrzów w swoim pierwszym sezonie jako trener, przynosząc klubowi tytuł Ligi Europy, ale to cała zamierzchła historia w świecie futbolu. 14 punktów straty do Barcelony na szczycie po siedmiu meczach to coś, czego nie można zaakceptować w Sevilli.

W Premier League Bruno Lage został w zeszłym tygodniu pozbawiony odpowiedzialności za drużynę Wilków. 6 punktów w 8 meczach i nieco za mocny zapach mistrzostw, położyły kres karierze Portugalczyka na stadionie Molineux.

Wyczucie czasu w Wolverhampton dobrze pasuje do Lopetegui. Według Diario de Sevilla, agent Jorge Mendes pracuje nad zabezpieczeniem pracy trenera Lopeteguiego w klubie Premier League, Talkksport twierdzi, że Wolverhampton Wanderers wyznaczyły Lopeteguiego na zastępstwo Bruno Lage, The Athletic dowiedział się, że rozmowy rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku dni.

Czytaj: Klub Premier League przygotowuje się do pobicia rekordu transferowego

Tutaj wszystko może się dziać szybko.