Żużel: zawody Grand Prix w Warszawie odwołane

0
332
Zdjęcie: Twitter/PGE Ekstraliga

Zawody Grand Prix Na Stadionie Narodowym w Warszawie zostały odwołane. Bartosz Zmarzlik nie wystąpi w zawodach żużlowych. Jak podaje strona organizatora, zawody zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

2021 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym w Warszawie pierwotnie miały odbyć się 16 maja 2020 roku. Ze względu na pandemię wyznaczono nowy termin, 8 sierpnia. Ostatecznie sytuacja na świecie także wtedy nie pozwoliła na zorganizowanie tej imprezy. Organizatorzy przenieśli ją na następny rok, na 7 sierpnia 2021 roku. W czwartek poinformowano jednak, że zawody i tego dnia się nie odbędą.

– Analizujemy wszystkie możliwości związane z zawodami. Nie rozegramy ich ze względu na pandemię i ograniczenia związane z możliwością wejścia na stadion wszystkich kibiców – wyjaśnił Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

– Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku. Wiemy, że tych zawodów brakowało żużlowcom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę – dodał Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG.

Rozwiązanie co do dalszego postępowania z biletami zostanie podjęte i ogłoszone opinii publicznej w ciągu najbliższych 60 dni.

FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2021 rozpocznie się 16 i 17 lipca w Pradze, gdzie odbędą się dwudniowe zawody Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Tytułu mistrza świata bronić będzie Bartosz Zmarzlik.

Czytaj: Japońska skoczka narciarska Sara Takanashi bije rekord, stając 109 razy na podium