Zwolniony po pięciu miesiącach!

0
31
Sevilla zwolniła Jorge Sampaolego. Nowego trenera poznamy jeszcze dzisiaj.

W niedzielę Sevilla przegrała 0:2 z Getafe, a we wtorek trener Jorge Sampaoli przeszedł do historii Sevilli. Został on zwolniony z funkcji trenera Sevilli.

Sevilla zwolniła trenera Jorge Sampaoliego po niedzielnej porażce La Liga 0:2 z Getafe.

Po tej porażce Sevilla zajmuje 14. miejsce w tabeli i ma tylko dwa punkty więcej od Almerii, który zajmuje 19. miejsce. Przewaga Sevilli nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa punkty.

Czytaj: Roy Hodgson wraca do Premier League!

Sevilla wyznaczy trzeciego trenera w tym sezonie. 63-letni Sampaoli jest drugim trenerem, którego Sevilla zwolniła w tym sezonie. Dopiero w październiku zastąpił on Julena Lopeteguiego, który został zwolniony po rozczarowującym początku kampanii. Klub poinformował, że zamierza mianować nowego trenera jeszcze dziś.

„Podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu kontraktu Sampaolego po porażce z Getafe, która stawia nas na krawędzi strefy spadkowej” – napisała Sevilla w oficjalnym oświadczeniu.

„Fakt, że drużyna nie zdołała odsunąć się od dolnej części tabeli, odkąd objął stanowisko trenera, oprócz występów zespołu w kilku ostatnich meczach, doprowadził do tej decyzji”.

Władze klubu Sevilla powiedziały, że prace nad znalezieniem zastępstwa są już w toku i mają nadzieję, że znajdzie się ktoś na miejscu do końca dzisiejszego dnia.

Po tym ogłoszeniu Sampaoli zamieścił wiadomość na swoim koncie w mediach społecznościowych: „Wychodzę z podniesioną głową ze względu na postawę pokazaną przez cały czas, ponieważ jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Europy i ponieważ wkładamy dużo wysiłek w posuwanie tej historii do przodu.”

Sampaoli powrócił na drugą kadencję jako trener Sevilli w październiku, po czym wcześniej doprowadził klub do czwartego miejsca w sezonie 2017-18, zanim odszedł, by podjąć pracę w Argentynie.

Wygrał 13 ze swoich 31 meczów w tym sezonie, pomagając Sevilli awansować do ćwierćfinału Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Manchesterem United, ale ich forma ligowa niewiele się poprawiła.

Czytaj: Xabi Alonso wysunął się na prowadzenie

Zwycięstwa nad Getafe, Cadiz, Elche i Mallorca na początku roku kalendarzowego zdawały się sygnalizować poprawę sytuacji, ale od tamtej pory wygrali tylko jeden z ostatnich pięciu meczów ligowych, z Almerią zajmującą drugie miejsce.

Zajmują 14. miejsce w LaLiga, ale tylko o dwa punkty wyprzedzają Valencię i Almerię, które zajmują 18. i 19. miejsce w tabeli.

Sevilla w każdym z ostatnich trzech sezonów zajmowała miejsce w pierwszej czwórce w Hiszpanii, kwalifikując się w trakcie do Ligi Mistrzów i nie zakończyła sezonu poza pierwszą dziesiątką od czasu powrotu do najwyższej ligi w 2001 roku.