Zwycięstwo Neymara i Richarlisona w Brazylii

0
414
Richarlison i Neymar strzelili bramkę w zwycięstwie Brazylii nad Peru. Zdjęcie: Twitter

Neymar zbliżył się rekordu Pele, gdy Brazylia wyprzedziła Peru, aby zdobyć drugie zwycięstwo na Copa America.

Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo Brazylii, która znalazła się na szczycie grupy B z idealnymi sześcioma punktami z dwóch meczów, podczas gdy Peru spadło na sam dół.

Czytaj: Brazylia wygrywa otwierający turniej Copa America

Gospodarze Brazylii kontynuowali swój doskonały start w Copa America, kiedy gole Alexa Sandro, Neymara, Evertonu Ribeiro i Richarlisona dały im wygraną 4:0 z Peru w Rio de Janeiro w czwartek.

Gospodarze prowadzili na początku, kiedy w 12. minucie meczu Alex Sandro z Juventusu strzelił gola z pięciu metrów. Po przerwie Neymar strzelił swojego 68. gola dla swojego kraju. Neymar goni w klasyfikacji najlepszych strzelców Pelego, do którego brakuje mu jeszcze dziewięciu trafień.

Zmienniki Everton Ribeiro i Richarlison dodali bramki w późnych minutach meczu, dzięki czemu Brazylia znalazła się na czele grupy B z dwoma zwycięstwami.

Menedżer Brazylii, Tite widział, jak jego drużyna strzeliła siedem goli po ich pierwszym zwycięstwie 3-0 z Wenezuelą, gdy przystąpili do obrony tytułu Copa America, który zdobyli w 2019 roku.

Neymar plasuje się powyżej byłego napastnika Ronaldo w rekordach wszechczasów strzelonych w kraju.

„Te liczby to nic w porównaniu ze szczęściem, jakie czerpię z reprezentowania mojego kraju i rodziny” – powiedział Neymar.

„To oczywiście wielki zaszczyt dla mnie być częścią historii brazylijskiego zespołu. Szczerze mówiąc, moim marzeniem zawsze było grać dla Brazylii, nosić tę koszulkę. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że osiągnę te liczby”.

– Za każdym razem, gdy widzę tego chłopaka, on się uśmiecha. Nie sposób nie uśmiechnąć się do niego. To jest zaraźliwe. Ja, jak wszyscy Brazylijczycy, zawsze się cieszę, gdy widzę, jak gra w piłkę. Dzisiaj zrobił kolejny krok w kierunku mojego rekordu w bramkach dla reprezentacji. I kibicuję mu, żeby tam dotarł, z taką samą radością, jaką miałem odkąd pierwszy raz zobaczyłem, jak gra – tak grę Neymara w meczu z Peru skomentował legendarny Pele na Instagramie.

Brazylia zmierzy się z Kolumbią 23 czerwca, a następnie zakończy mecze grupy B z Ekwadorem.

Do etapu ćwierćfinałowego awansują cztery drużyny z każdej z pięciodrużynowych grup.