Ronald Araujo zadaje cios Manchesterowi United i Liverpoolowi

0
200
Barcelona spotka się z agentami Ronalda Aráujo, aby zakończyć jego odnowienie. Źródło: Twitter

Ronald Araujo zadaje cios Manchesterowi United i Liverpoolowi, potwierdzając, że rozmowy z Barceloną w sprawie nowego kontraktu są planowane na ten tydzień…

Obrońca Barcelony Ronald Araujo ma odrzucić propozycje Liverpoolu i Manchesteru United po potwierdzeniu, że w tym tygodniu odbędą się rozmowy na temat nowej umowy w Barcelonie.

Raporty z zeszłego miesiąca twierdziły, że Liverpool i Chelsea – przed sankcjonowaniem przez rząd Wielkiej Brytanii Romana Abramowicza – wyraziły zainteresowanie Urugwajczykiem, którego obecna umowa na Camp Nou wygasa latem 2023 roku.

Man United również przyglądał się 23-letniemu środkowemu obrońcy, starając się pozyskać światowej klasy piłkarza w obliczu niepewności co do długoterminowej przyszłości Harry’ego Maguire’a na Old Trafford.

Czytaj: Paris Saint-Germain chce pozyskać obrońcę Barcelony

Obrońca Barcelony Ronald Araujo odrzuci propozycje Liverpoolu i Man United. Zdjęcie: Twitter

Jednak Araujo pozornie odłożył jakiekolwiek szanse na letnią przeprowadzkę do Premier League, twierdząc, że ma nadzieję zostać z katalońskimi gigantami „przez wiele lat”.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem i cieszy mnie wsparcie klubu” – powiedział Araujo po tym, jak Barcelona odniosła sześć kolejnych zwycięstw w LaLiga po wygranym 1:0 meczu z Sewillą w niedzielny wieczór.

„Pracujemy nad odnowieniem umowy. W tym tygodniu mamy spotkanie.”

„Mam nadzieję, że wkrótce zostanie to rozwiązane, abym mógł kontynuować wiele lat w tym klubie. Jestem optymistycznie nastawiony.”

Man United również obserwował Araujo w obliczu niepewności co do przyszłości Harry’ego Maguire’a. Źródło: Twitter

Sport twierdził na początku tego tygodnia, że Araujo otrzymał tylko jedną ofertę kontraktową od katalońskich gigantów, która została odrzucona, a raport dodaje, że obie strony pozostają daleko od siebie pod względem swoich żądań.

W zeszłym miesiącu wiceprezydent Barcelony, Rafa Yuste, przekonał Araujo i innego młodzieńca, Gaviego, do pozostania w klubie po 2023 roku.

„Pracujemy najlepiej, jak potrafimy, aby zatrzymać Gaviego i Araújo w klubie.”

„Jestem optymistą. Gracze są tutaj szczęśliwi. Jeśli Ousmane Dembélé nadal będzie się czuł komfortowo, możemy spotkać się z jego agentami, a on może zostać.”

Araujo potwierdził, że w tym tygodniu planowane są rozmowy z Barceloną. Źródło: Twitter

Araujo podpisał umowę z Barceloną w sierpniu 2018 roku, pozostawiając urugwajski zespół Boston River, aby połączyć się z drużyną B klubu.

Środkowy obrońca strzelił 44 razy dla Barcy B, strzelając sześć bramek i asystując przy kolejnych trzech bramkach.

Od tego czasu awansował do pierwszego zespołu, a teraz stał się kluczowym trybem w obronie Barcelony.

Łącznie Araujo zagrał 73 występy we wszystkich rozgrywkach dla katalońskiej drużyny, z czego 34 pojawiły się podczas obecnej kampanii.

Obrońca cztery razy trafiał do siatki w 23 meczach w LaLiga w tym sezonie.

Obrońca cztery razy trafił do siatki w 23 meczach w LaLiga w tym sezonie dla podopiecznych Xaviego. Zdjęcie: Twitter