Sabitzer stał się „gorącym towarem” dzięki występom w Manchesterze United

0
31
Reprezentant Austrii chciałby na stałe zostać w ekipie Czerwonych Diabłów, co podkreślił w rozmowie z mediami; zdjęcie: UtdPlug: Twitter

Jak donosi reporter „Sky” Florian Plettenberg, jest bardzo prawdopodobne, że latem dojdzie do ostatecznej separacji między mistrzem Niemiec a reprezentantem Austrii.

Sabitzer czuje się komfortowo w swoim wypożyczonym klubie Manchester United. Wyobrażał sobie pobyt, mówią. Jednak decyzja nie została jeszcze podjęta. Ostateczne rozmowy spodziewane są w najbliższych tygodniach.

Dobre z punktu widzenia FC Bayern: ManUnited najwyraźniej nie jest jedynym klubem, który flirtuje z zaangażowaniem Sabitzera. Plettenberg donosi o kilku zainteresowanych stronach z elitarnej klasy angielskiej, nie wymieniając konkretnych nazwisk.

Zobacz jeszcze: Jedenastka wszech czasów reprezentacji Polski według sztucznej inteligencji

W zależności od tego, gdzie sam zawodnik widzi swoją przyszłość, może to być na rękę Monachium. Do tej pory cena sprzedaży Sabitzera wyniosła około 20 milionów euro. Jeśli kilka klubów faktycznie wejdzie do pokera wokół 29-latka, prawdopodobnie podniesie to sumę.

Obecnie wydaje się mało prawdopodobne, aby zmiana trenera z Juliana Nagelsmanna na Thomasa Tuchela w FC Bayern pokierowała sprawę Sabitzera w innym kierunku.

„The Sun” spekulował niedawno, że były kapitan RB Lipsk może podjąć kolejną próbę na Säbener Straße pod wodzą nowego trenera.

Zamiast tego przyszłość w Premier League kusi – w każdym klubie. Przełom Sabitzera na wyspie nie zaskoczył przynajmniej jego doradcy Rogera Wittmanna.

Przeczytaj także: Frank Lampard składa hołd Grahamowi Potterowi

„Uwielbia tę angielską twardość. Od samego początku było jasne, że Premier League jest dla niego świetnym wyborem. To agresywny zawodnik. Robi tam dokładnie to, co może. I to też jest tam poszukiwane – powiedział niedawno ruchliwy zawodnik-agent w rozmowie ze „Sport1”.