Ta firma „chce kupić 60% Manchesteru United” i jest gotowa zapłacić 2 miliardy funtów za przebudowę Old Trafford

0
52
Oferty za Manchester United mogą nie być wystarczająco wysokie, aby przekonać Glazerów do sprzedaży. (zdjęcie: Football Talk, Twitter)

Amerykańska firma inwestycyjna Elliott Management „chce kupić 60 procent Manchesteru United” i jest gotowa zapłacić 2 miliardy funtów za przebudowę Old Trafford…

Byli właściciele AC Milan, Elliott Management, są chętni do przejęcia Man United. Mówi się, że złożyli ofertę posiadania 60 procent Czerwonych Diabłów. Inwestorzy z Kataru i Sir Jim Ratcliffe czekają na odpowiedzi w sprawie swoich ofert.

Podobno Glazerowie rozważają ofertę byłych właścicieli AC Milan, którzy chcą kupić 60 procent Manchesteru United.

Firma Elliott Management chce zostać kolejnym właścicielem na Old Trafford, niecały rok po tym, jak sprzedała AC Milan firmie Redbird Capital Partners.

Ich 60-procentowa oferta, o której donosi The Independent, pojawia się pomimo nadziei Glazerów na utrzymanie większości udziałów w klubie.

Mówi się, że amerykańscy właściciele mogą negocjować ofertę Elliott do 40 procent udziałów.

Czytaj: Czy odejście Cristiano Ronaldo wywołało odrodzenie Marcusa Rashforda w Man United?

Sportsmail wcześniej informował, że Elliott Management jest skłonna zapłacić 2 miliardy funtów za przebudowę Old Trafford – nawet jeśli nie powiodą się próby zakupu klubu.

Elliott Management, której prezesem jest Paul Singer, chce kupić „60 procent Man United”. Byli właściciele AC Milan byliby skłonni zapłacić rachunek za przebudowę Old Trafford. Glazerowie mogą jednak wynegocjować ofertę Elliott w dół do 40 procent udziałów.

Potwierdzono, że Szejk Jassim bin Hamad al-Thani z Kataru i INEOS brytyjskiego miliardera Sir Jima Ratcliffe’a złożyli oferty za Czerwone Diabły i teraz czekają na odpowiedzi od Raine Group, który jest bankiem handlowym zajmującym się sprzedażą Man United.

Sportsmail poinformował na początku tego tygodnia, że ci, którzy przesłali oferty kupna lub inwestycji w gigantów Premier League, powinni zostać poinformowani o kolejnych krokach w najbliższych dniach.

Oferta Kataru dotyczyła pełnej kontroli nad klubem, podczas gdy Ratcliffe ma nadzieję na przejęcie większościowego pakietu udziałów na Old Trafford – chociaż obie początkowe oferty opiewały na maksymalnie 4,5 miliarda funtów.

„Miękki termin” składania ofert upłynął 17 lutego, a Raine Group przegląda oferty przed kolejnym procesem. Oczekuje się, że kandydaci otrzymają dostęp do pełnych danych finansowych United, po tym, jak uzyskają wgląd po ich wstępnym wyrażeniu zainteresowania.

Jest mało prawdopodobne, aby pierwsze oferty zostały przyjęte, po czym nastąpi okres negocjacji. Istnieje przekonanie, że Glazerowie chcą około 6 miliardów funtów, wycena, którą niektórzy uważają za nierealistyczną.

Czytaj: West Ham United bez kluczowych gwiazd w starciu Pucharu Anglii z Manchesterem United

Podobnie jak w przypadku przetargu na sprzedaż Chelsea, również nadzorowanego przez Raine Group, niektóre zaangażowane grupy mogą zostać nawiązane ze sobą w celu utworzenia konsorcjów.

Nastroje przeciwko Glazerom były powszechne w meczach United w tym sezonie, ale głośność niechęci wzrosła podczas niedzielnego finału Carabao Cup, z udziałem Avrama Glazera.

Gdy United zbliżał się do swojego pierwszego trofeum od pięciu sezonów, z sekcji Man United można było usłyszeć głośne skandowanie „Chcemy pozbyć się Glazerów”, podczas gdy niektórzy nosili transparenty przeciwko Glazerom.

Wiadomo, że Al-Thani, syn byłego premiera i prezes jednego z największych banków w Katarze, oglądał mecz z rodziną w swoim domu w Doha. Jest znany jako fan United, a przyjaciele mówią, że nosi klubową koszulkę podczas meczów.

Wśród wielu oferentów panuje pewna konsternacja, że wciąż czekają na odpowiedź po upływie terminu.

To uczucie zostało zaostrzone przez doniesienia z weekendu, że oferty dla klubu były poniżej wyceny Glazerów – co nastąpiło po tym, jak Raine powiedział tym, którzy byli w trakcie, aby milczeli.

Pojawiły się również doniesienia, że nadzieje na zawarcie umowy do końca marca wydają się mało prawdopodobne.

Raport Guardiana twierdzi, że chociaż rodzina chce sprzedać klub, umowa uzgodniona do końca miesiąca jest teraz wątpliwa i zostanie przesunięta do końca sezonu.

To był również trudny tydzień dla Czerwonych Diabłów na giełdzie, a cena w niedzielę spadła o około 13 procent.

Oprócz ofert przejęcia klubu, pojawiają się oferty inwestycji, które Avram i brat Joel mogliby teoretycznie spłacić pozostałych czterech członków rodziny i przebudowwać Old Trafford. Jak to wpłynie na kibiców, dopiero się okaże.