Znamy uczestników tegorocznego Pucharu Narodów Afryki

0
944
Bleacher Report Football Facebook

Poznaliśmy już wszystkie reprezentacje, które zagrają w tym roku w Egipcie w Pucharze Narodów Afryki. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się już 15 czerwca.

Gospodarze z kraju piramid musieli brać udział w eliminacjach, gdyż o organizacji mistrzostw dowiedzieli się już po zapewnieniu sobie awansu. Stało się tak w wyniku odebrania Kamerunowi tytułu gospodarza turnieju. Pozostałe 23 zespoły również musiały zmierzyć się w swoich grupach, by awansować do mistrzostw. Poprzedni organizatorzy również dostali się do rozgrywek.

Z eliminacyjnej grupy A awansowały Senegal i Madagaskar. W drugiej udało się to jedynie Maroko. Z trzeciego z kolei zestawu to Mali znajdzie się w turnieju. Pozostałe drużyny to: Algieria, Angola, Benin, Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Ghana, Gwinea, Gwinea-Bissau, Kenia, Mauretania, Namibia, Nigeria, Republika Południowej Afryki, Tanzania, Tunezja, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej i Zimbabwe.

Losowanie grup turniejowych odbędzie się 12 kwietnia w kompleksie piramid w Gizie. Finał zostanie rozegrany 13 lipca w Kairze. Wbrew poprzednim edycjom, turniej zostanie rozegrany latem, a nie jak do tej pory zimą, w trakcie sezonu.