Jürgen Klopp omawia zainteresowanie Saudi Pro League Mohamedem Salahem

0
3
Liverpool jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z 20-letnim zawodnikiem Bayeru Leverkusenem i niemieckim napastnikiem Florianem Wirtzem, który ma zająć miejsce Mohameda Salaha.

Al-Ittihad chciał pobić rekord transferowy Mohameda Salaha. Menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp twierdzi, że „nie ma wątpliwości” co do zawodnika. Salah strzelił gola w wygranym 3:0 meczu Premier League z Aston Villą.

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp powiedział, że „nie ma wątpliwości” co do przyszłości Mohameda Salaha w klubie w związku z dużym zainteresowaniem ze strony klubu Saudi Pro League Al-Ittihad.

Salah stał się głównym celem Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej (PIF), który kontroluje cztery największe kluby ligi: Al-Ittihad, Al-Hilal, Al-Nassr i Al-Ahli.

Jednak Liverpool odrzucił w zeszłym tygodniu ofertę Al-Ittihad o wartości 150 milionów funtów i upierał się, że Salah, który ma kontrakt na Anfield do 2025 roku, nie zostanie sprzedany.

CZYTAJ: Liverpool odrzucił astronomiczną ofertę za Mohameda Salaha

Ponieważ okno transferowe dla klubów Saudi Pro League jest nadal otwarte do 7 września, serwis 90min poinformował już, że Al-Ittihad nie jest gotowy się poddać i byłby gotowy na pobicie rekordu świata w transferach. Obecnie wynosi to 200 milionów funtów, czyli tyle, ile Paris Saint-Germain zapłaciło za Neymara w 2017 roku.

W lipcu Al-Hilal zaoferował za Kyliana Mbappe 259 milionów funtów, co PSG zaakceptowało, ale zawodnik odmówił przenosin, jednak pokazuje to, ile pieniędzy PIF jest skłonny przeznaczyć na rynku transferowym.

Nawet gdy w ostatnim czasie skupia się na nim uwagę i obserwuje każdy jego ruch, który mógłby zdradzić jakikolwiek szczegół, czy jest to jest jego ostatni występ w Liverpoolu, Salah strzelił gola i utrzymał passę bramek podczas niedzielnego meczu z Aston Villą, w którym jego klub zwyciężył 3:0.

„Rozegrał świetny mecz. Mohamed musiał bardzo ciężko pracować i rzeczywiście to zrobił” – powiedział Klopp w wywiadzie dla Sky Sports. „Nigdy nie miałem i nie mam teraz wątpliwości co do jego przyszłości i zaangażowania w ten klub.”

„Uwierz mi, nie możesz sobie wyobrazić, ile zamieszania robi cały świat i jak jesteśmy spokojni w związku z tą sytuacją. To nasz zawodnik, chce tu grać i tyle”.

Klopp dodał także na konferencji prasowej po meczu: „Nikt nie przyszedł do mnie i nie powiedział, że coś może się wydarzyć w sprawie transferu. Jestem pewien, że zostałbym zaproszony, ale tak się nie stało. I Mohamed ani przez sekundę nie wyglądał, jakby myślał o czymkolwiek innym niż o meczu z Aston Villą.”

CZYTAJ: Zieliński może ugrać lepsze wynagrodzenie w Napoli

Pomocnik Liverpoolu Dominik Szoboszlai również z przekonaniem zapewnił, że intencją Salaha jest pozostanie w klubie, a nie przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej.

„Chce tu być, chce zostać z nami. Ostatecznie został i to świetna wiadomość. To czołowy zawodnik” – skomentowała węgierska gwiazda.

Mimo tej pewności, saga transferowa z udziałem Salaha jeszcze się nie skończyła. Al-Ittihad przygotowuje się do złożenia rekordowej na świecie oferty za Salaha wynoszącej 215 milionów funtów, aby dać Liverpoolowi szansę na przemyślenie tej transakcji.

Źródła na Bliskim Wschodzie uważają, że zamknięcie okna transferowego Saudi Pro League w czwartek daje Al-Ittihad mnóstwo czasu na zakontraktowanie najsłynniejszego arabskiego zawodnika w historii.